SŁOWNICZEKSEO

Optymalizacja strony WWW dla wyszukiwarek internetowych (ang. Search Engine Optimization) - działania promujące serwisy internetowe w wyszukiwarkach, działania te potocznie w języku polskim są określane mianem pozycjonowania.

Strona internetowa

Dokument HTML udostępniony w Internecie przez serwer WWW. Strona internetowa wyświetlana jest za pomocą przeglądarki internetowej. Strony internetowe są wykorzystywane w celu prowadzenia i promocji działalności gospodarczej. W dzisiejszych czasach mają bardzo duże znaczenie dla wizerunku firmy, ponieważ użytkownicy bardzo często przygodę z daną firmą rozpoczynają własnie od prześledzenia jej obecności w internecie. Aktualnie strony internetowe są niezbędnym elementem identyfikacji firmy podobnie jak  niegdyś wizytówki czy szyld nad wejściem do siedziby. Autorem pierwszych stron WWW był Tim Berners-Lee.

Font

Rodzaj nośnika pojedynczych znaków pisma o określonych cechach, zapisany w jednym pliku elektronicznym. Potocznie używa się również określenie czcionka komputerowa.

RWD - Responsive Web Design

To nowoczesny sposób budowania layoutu strony internetowej, który automatycznie dopasowuje się do środowiska wyświetlania. RWD oznacza rezygnację z odrębnych wersji witryny dla komputerów, tabletów, smartfonów i innych urządzeń mobilnych, ponieważ sposób wyświetlania strony internetowej jest dostosowywany do specyfiki danego urządzenia.

Księga znaku

Księga znaku to dokument w szczegółowy sposób opisujący wygląd wszystkich wersji logo (jednobarwna, wielobarwna) wraz z informacjami o użytych czcionkach, kolorach, a także przykładami poprawnych i niepoprawnych zastosowań. DWAplusDOBRZE projektuje logo, a na życzenie Klienta przygotowuje do nego księgę znaku.

CMS

CMS (z ang. Content Management System) - system kontroli treści. Pozwala administratorowi na wygodne zarządzanie treścią na stronie WWW. Wszystkie stony przygotowywane przez DWAplusDOBRZE korzystają z systemu CMS.

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie to zespół działań mających na celu uzyskanie dobrych wyników w wyszukiwarkach. Dobrze wypozycjonowana strona wyświetla się na początku listy wyników wyszukiwarek, takich jak Google.